Skoči na vsebino

Ustvari igro: Snovanje družabnih iger kot metoda dela z mladimi

Te zanima učenje preko igre?

Želiš izkusiti proces snovanja družabne igre za krepitev državljanske pismenosti?

Želiš z novim znanjem podpreti mlade pri raziskovanju družbeno relevantnih tem?

Pridruži se nam na 5-dnevnem treningu!

Učenje preko iger (ang. “game-based learning”) postaja vedno bolj uporabljen koncept v izobraževalnih procesih. Z uporabo iger namreč lahko povečamo zavzetost in vključenost uporabnikov ter učinkovitost učenja.

Na treningu bomo spoznali, kako lahko pri delu z mladimi uporabimo proces snovanja iger za krepitev razumevanja družbenih pojavov. Igre, ki jih skozi ta proces razvijete, lahko uporabijo mladi in kot vrstniški izobraževalci širijo znanje.

 

Izvajalec: prof. Joseph Dumit

Joseph je profesor antropologije in študija znanosti in tehnologije na UC Davis v Kaliforniji. Pri svojem delu s študenti uporablja snovanje iger kot metodo etnografskega raziskovanja. Je predavatelj ter avtor člankov in knjige, ki uvajajo inovativne metode poučevanja in raziskovanja v formalno izobraževanje in znanost.

Gostiteljica: Sabina Belc

Sabina je od leta 2008 aktivna na področju mladinskega dela. Njena strast so izobraževalne igre kot orodje za državljansko pismenost, igrifikacija, medijska pismenost ter digitalno mladinsko delo. Od leta 2019 z mladimi izdeluje pop-up izobraževalne sobe pobega na različne družbene teme (duševno zdravje, trajnost, neformalno izobraževanje).

Tags:

Datum

14. - 18. Okt. 2022
Expired!

Ura

09:00 - 15:00

Povezava

Več informacij

Lokacija

Socialna akademija
Tržaška 132, Ljubljana
Kategorija

Organizator

Socialna akademija
Tel. številka
068 616 004
Email
info@socialna-akademija.si
Spletna stran
http://socialna-akademija.si
Več informacij

Naša aktualna usposabljanja

Ničesar nismo našli.

Druge delavnice za NVO

Ničesar nismo našli.
Pregled zasebnosti

Spletno mesto uporablja piškotke, da vam lahko zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih so shranjeni v vašem brskalniku in izvajajo funkcije, kot so prepoznavanje, ko se vrnete na naše spletno mesto in nam pomagajo razumeti, kateri deli spletnega mesta se vam zdijo najbolj zanimivi in koristni.